W prawo czyli w lewo?

Ostatnio jadąc przez Polskę, mąż jadący jako pasażer a znający miasto, przez które właśnie przejeżdżaliśmy, pewnym tonem każe zmienić mi pas.

Pokazując ręką ewidentnie prawą stronę, powtarza jak katarynka

“SKRĘCAJ W LEWO, SKRĘCAJ W LEWO!!”.

Jakoś mało odporna jestem na takie sytuacje więc syczę przez zęby

“to gdzie mam jechać do cholery!!!???” 

No a Duży rozładowując awanturę wiszącą w samochodowym ciasnym wnętrzu, śmiejąc się mówi “SKRĘCAJ, SKRĘCAJ, TYLKO NIE W TO LEWO”….  no to więc pojechaliśmy w prawo.

 

 

 

66 odpowiedzi do “W prawo czyli w lewo?”

 1. Oj tam, oj tam. Mnie też to się zdarza. Pokazuję wyciągam lewą rękę i każę skręcić w prawo (lub na odwrót). Nic wielkiego, jak słowa nie nadążają za mózgiem (lub na odwrót). Genialni (ha, ha, ha) tak to mają.Po rpostu rzeczywistość nie trzyma się kupy:)

 2. Jaga uwielbiam czytać Twoje posty. Często jeżdżę z moim mężem na wycieczki i jak przyjdzie co do czego, to się przedrzeźniamy, on w prawo, a ja w lewo. I tak kochana przez całe życie. 😉

 3. mój Adam pokazuje lewą ręką w lewo a mówi "tam na prawo" więc jestem całkowicie przyzwyczajona i uodporniona na takie sytuacje- przecież to nie jego wina że coś tam ma w mózgu poprzestawiane:)

 4. A mówi się, że to kobiety mają problemy z określeniem stron, ha, ha. Kiedyś moja znajoma, która pilotowała drugą w samochodzie powiedziała: w lewo. Nie, nie w to, w drugie lewo 🙂

 5. Przypomniało mnie się, jak robiłam prawo jazdy, często myliłam kierunki, a pan instruktor mówił, że u kobiet to normalne.
  Pozdrawiam Jago. Ps. Jestem teraz na blogspocie. Klik w Pani O. tam są linki do moich blogów. Zapraszam Cię serdecznie.

  1. Nie przepadam jeździć po mieście którego kompletnie nie znam – kiedyś nie ufałam żadnym nawigacjom ale jak widać i ta najbardziej zaufana zawiodła :)) co ta za magia z tą lewoskrętną witaminą C ?

 6. Kierowca do pasazera, zblizajac sie do przejazdu kolejowego:
  – Jak tam sprawy?
  – A dziekuje, wszystko w porzadku.
  Tymczasem z prawy nadjezdzal pociag.
  Nie przezyli.

 7. Życie. Lewo i prawo to jednak jeden z dużych problemów naszego damsko-meskiego wspolistnienia ?

  1. Prawo to prawo a lewo to w drugą stronę…. moje doświadczenia w tej materii są inne – zazwyczaj tylko faceci mylą strony , kolory rocznice i inne daty 🙂

 8. Dobrze że nie mam prawka 😀 a poważnie ja nigdy nie odróżniam momentalnie prawej od lewej wiec pewnie pojechałabym od razu dobrze ;D

 9. Mamy Znajomą, która jeździ tylko w prawo…Żeby dojechać do sklepu po drugiej stronie ulicy, objeżdża całe Miasto…;o) To jest dopiero dysfunkcja !! ;o)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *